| خیریه چمک

Chmak Charity

چمک

مؤسسه نویددهندگان آرامش آپاتیه در سال 1397 فعالیت خود را تحت عنوان برنامه چمک با هدف توسعه سرزندگی اجتماعی آغاز نموده است. 9 محور اصلی برنامه چمک عبارت‌اند از:

  1. کودک تاپ: که به‌عنوان والد سوم کودکان محسوب می‌شود و با توسعه کودکی، به دنبال تربیت و پرورش کودکانی بنیه‌دار است.
  2. نوجوان ناب: هدف از این برنامه تمرکز بر نوجوانان دختر برای شکل‌دهی زنجیره‌ای از زنان ناب و قدرتمند در رویارویی با آینده‌ای متلاطم است.
  3. گردشگری خوشبختی: این محور با هدف کار بر روی ازدواج و غنی‌سازی رابطه زوجین شامل طرح‌های مختلفی مثل «از هفت‌خوان انتخاب تا ازدواج هوشمندانه»، «طناب عشق»، «چهل‌ستون خوشبختی» و «هفت شهر عشق» می‌باشد.
  4. کیفیت زندگی شکیبا: آموزش‌هایی در خصوص کیفیت زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد، طلاق، خودکشی و… در این محور مطرح می‌شود.
  5. در ذهن چهل پنجره: تمرکز بر گروه‌های حساس به‌منظور رفع نقاط ضعف آن‌ها و فعالیت در مدارس با هدف توسعه کشور از اهداف این محور می‌باشد.
  6. کارآفرینی اجتماعی (نیلوفر آبی): مهم‌ترین ابعاد این محور صندوق نیکوکاری مبتنی بر مسئولیت اجتماعی می‌باشد. گروه هدف این طرح زنان مستعد و توانمند هستند.
  7. امید اجتماعی: از مهم‌ترین طرح‌های این محور، باشگاه پرورش امید و سیمای سرزندگی در آشفتگی دنیای کنونی می‌باشد.
  8. محله پیشرو: این محور بر اساس رویکردهای برنامه‌ریزی شهری و روستایی و یادگیری اجتماعی، با تمرکز بر روی روستاها و محله‌ها و کارهای تسهیلگری به توانمندسازی افراد آن مناطق کمک می‌کند.
  9. شهر شاد: این محور بر اساس یکی از نظریه‌های برنامه‌ریزی‌ شهری است که در برخی از کشورها به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه مطرح شده است.

| خیریه چمک

Asset 26